plakat dzien matematyki i liczby pi

Dzień Matematyki i Liczby Pi
14 marca świętowaliśmy w naszej szkole DZIEŃ LICZBY PI. Na lekcjach matematyki uczniowie zmagali się z łamigłówkami i rebusami dotyczącymi liczby pi, poznali jej historię oraz wspólnie wyznaczali jej wartość.

Zwieńczeniem świętowania było utworzenie liczby pi przez uczniów .
Natomiast uczniowie kl. III z okazji Dnia Matematyki i Dnia liczby Pi dowiedzieli się skąd się wzięła liczba Pi i wiedzą, jak wygląda i ile wynosi. Podczas zajęć uczestniczyli w przeróżnych grach i zabawach matematycznych takich jak 'Łapki" , "Ja mam. Kto ma?". Było również utrwalenie mnożenia z wykorzystaniem kubeczków. Święto Matematyki miało charakter zabaw integrujących uczniów, które pozwoliły też rozwinąć logiczne myślenie. Udowodniono też, że rozwiązywanie zadań matematycznych może sprawić przyjemność i być świetną zabawą. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonywanie zadań.