swiatowy tydzien wodyŚwiatowy Tydzień Wody
Szkoła Podstawowa im. kpt. Stanisława Betleja w Przewozie jako szkoła kandydująca do członkowska w sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO w dniach 21.03 – 25.03.2022r. obchodzi Światowy Tydzień Wody.

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Wody uczniowie klasy trzeciej oglądali filmiki edukacyjne na temat wody. Podczas zajęć rozmawili o tym, jak bardzo potrzebna i ważna jest Woda w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Wspólnie ustalili w jaki sposób można oszczędzać wodę. Wiemy, że świadome i racjonalne korzystanie z zasobów wodnych jest zadaniem dla wszystkich. Dzieci wykonały również plakat z okazji Światowego Dnia Wody promujący oszczędzanie wody. Pamiętajmy, że Woda jest największym skarbem i każdy powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym jej zabraknie.

swiatowy tydzien wody 1

swiatowy tydzien wody 2