dzien wiosny Dzień Wiosny
Wiosna powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Tego dnia uczniowie klasy drugiej mieli okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywali zagadki i wykonywali barwne gaiki. Było też wspólne śpiewanie wiosennych piosenek. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego szukaliśmy oznak wiosny w pobliskim parku. Mieliśmy również możliwość wziąć udział w zabawach sportowych i zręcznościowych. Na zakończenie dnia otrzymaliśmy dyplom za udział i wspaniałą zabawę z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Uczniowie kl. III w tym roku powitali Wiosnę poszukując jej zwiastunów. Wykorzystując karty obserwacji wykonali notatki, dokonali pomiarów i opisów znalezionych roślin. Za kilka tygodni znowu wybierzemy się na spacer, aby dokonać ponownych obserwacji przyrodniczych. W klasie uczniowie wykonywali wiosenne zadania związane z ortografią, z tabliczką mnożenia, z kodowaniem. Śpiewali piosenkę "Witamy Wiosnę", grali na Bum bum rurkach. Był to radosny dzień, który rozpoczął lubianą przez wszystkich porę roku.