projekt ekologia relacja 5Projekt Ekologia - Relacja 5
Uczniowie klasy II realizują projekt Ekologia. Relacja 5 ; Temat: Jak z butelek powstają bluzy polarowe?
Uczniowie obejrzeli film z mini wykładem o wpływie śmieci na zmiany klimatyczne. Zgromadzili przedmioty z papieru, z tworzyw sztucznych, ze szkła i produkty zielone. Zastanawiali się, z czego dana rzecz została zrobiona, co się stanie, jak się zepsuje lub przestaniemy jej używać. Dowiedzieli się, co to są odpady i co się dzieje z odpadami, które nie są posegregowane. Rozmawiali o skutkach braku segregacji i o tym, że warto prawidłowo segregować śmieci. Dowiedzieli się co możemy zrobić, żeby spowolnić zmiany klimatyczne i jakie przedmioty z naszego otoczenia najczęściej są stworzone w procesie recyklingu. Najbardziej zaciekawiło uczniów, że bluza z polaru wykonana jest z butelek Pet. Podobało im się przetwarzanie zużytych przedmiotów i tworzenie z nich nowych rzeczy. Wykonały żółwia z tworzyw sztucznych.