dzien pluszowego misia 13Dzień Pluszowego Misia 2022
Dzień Pluszowego Misia wypada każdego roku 25 listopada.

Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy maskotka obchodziła swoje setne urodziny.
Jak co roku, obchodziliśmy w Naszej szkole święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia młodsze i starsze dzieci przyszły do szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.
W Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie III uczniowie czytali wybrane fragmenty komiksu „Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem” (prawdziwej historii niedźwiedzia- żołnierza 2 Korpusu Polskiego) bawili się wesoło.
W klasie pierwszej tego dnia każdemu dziecku towarzyszył ich ulubiony pluszowy przyjaciel - Miś. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych ze śpiewem, rozpoznawali misie znane z bajek i książek dla dzieci. Wykonali także pracę plastyczną i obejrzeli bajkę,, Miś Uszatek''. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy wspólne zdjęcie z dużym misiem, który witał dzieci na szkolnym korytarzu.